Хліб? Глютен? Чи такий страшний чорт?

Результати подвійного сліпого, плацебо контрольованого дослідження, результати якого опубліковано в жовтні 2021р. свідчать про те, що за формування скарг у хворих на синдром подразненої кишки відповідає не лише і , можливо, не сам глютен , а інші складові вуглеводів. Ними виявилися неферментовані оліго-, ди-, моносахариди та поліоли, що входять до складу різноманітних продуктів , вуглеводів за походженням, є такими чинниками.


Лікувальний підхід зі зниженням харчового навантаження такими вуглеводами покладений в основу дієти з доведеною ефективністю - FODMAPs (схематично представлена на малюнку). Роль жеж глютену остаточно не з'ясовано та потребує подальших досліджень.


Від себе додам: глютен є доведеним чинником виникнення таких серйозних захворювань, як целіакія , герпетифоомний дерматит Дюринга, та глютенову атаксію. Саме за наявності таких станів хворі потребують суворої та пожиттєвої дієти, що потребує повного виключення з раціону глютену (основного білка найпоширеніших в нашій культурі злакових - пшениці, життя, ячменю та частково вівса).


Будьте здорові та щасливі

Made on
Tilda