Про тривожні розлади та сон

В одному з досліджень, опублікованому в журналі Human Nature Behavior в 2019 році, були вивчені основні механізми мозку, які пов'язують порушення сну та тривожними розладами.


Використовуючи функціональну МРТ і полісомнографію, дослідники спостерігали за мозком 48 учасників після повноцінного нічного сну і ще раз після порушеного нічного сну. В іншому дослідженні аналізувалися результати лабораторних експериментів з вивчення поведінки уві сні і рівнів тривожності у 280 осіб.


Результати показали, що порушення сну підвищує рівень тривожності через порушення активності медіальної префронтальної кори і лімбичних регіонів. Також дослідники виявили, що «повільні коливання з повільними рухами очей» під час нормального сну покращують стан цих мереж мозку і знижують тривожність.


Таким чином, вплив сну на психічне благополуччя може бути значним.

Безсонна ніч викликала підвищення тривожності на 30%.Навіть невелике скорочення сну від ночі до ночі призводить до подальшого щоденного підвищення тривожності.


Рекомендації щодо поліпшення сну:


- вимкнути електронні пристрої за 30 хвилин до сну,

-притримуватися регулярного графіка сну,

-регулярно займатися спортом,

- стежити за тим, що ви їсте перед сном, і обмежувати споживання рідини.

Експерти кажуть, що мета - 7-9 годин сну на добу.


Також порушення сну прекрасно коригуються спеціальними

психотерапевтичними сеансами!


Випадок з власної практики!


Я неодноразово писала про лікувальні психотерапевтичних сеансах, які проводжу вже другий рік дистанційно, в Скайп.

Сьогодні ділюся радістю від результатів корекції порушень сну у моєї клієнтки.
Молода жінка, 23 роки. Звернулася до мене як гастроентеролога зі скаргами диспептичного характеру, тривогою і розладом сну. Розпитування про порушення сну виявило, що подібний розлад пацієнтка відзначає давно, з часів старшої школи. Погіршився стан здоров'я під час пандемії, коли довелося більшу частину часу перебувати з сім'єю, вдома і бути обмеженою в контактах з соціумом. Незважаючи на можливість перебування на свіжому повітрі, сон був коротким, засипання дуже довгим (більше трьох годин), сон переривався пробудженнями, в результаті чого дівчина не могла відчувати себе такою, що відпочила. Крім запланованих згідно скарг клінічних досліджень пацієнтці був запропонований курс лікувальної психотерапії. (Традиційно він триває 8 сеансів з інтервалом з середньому в один день .)

Після третього сеансу пацієнтка відзначила менше нічних пробуджень і вкорочення періоду засипання. Перед п'ятим сеансом дівчина повідомила, що спить глибоко і прокидається відпочила, а період засипання скоротився до однієї години. Шостий сеанс виявився фінальним, оскільки сон і засипання нормалізувалися повністю. Клієнтка повідомила про повне відновлення.
Made on
Tilda