Про синдром подразненого кишковика

СПК - класичний приклад функціонального розладу нижнього відділу шлунково-кишкового тракту.


Характеризується хронічним болем внизу живота - по ходу кишечника, дискомфортом, здуттям, що супроводжуються змінами форми і консистенції калових мас. У нормі стілець здорової людини має форму ковбаски і виділяється 1-2 рази на добу або не рідше 2 разів на тиждень. Біль або дисфорт в животі при СРК, як правило, полегшуються після відходження стільця і газів.


Насправді, будучи класичним функціональним розладом ШКТ і не представляючи небезпеки для життя і здоров'я людини, СПК істотно знижує якість життя пацієнтів і стає однією з найбільш частих причин не виходів на роботу або навчання.


Доволі погано піддається медикаментозної корекції і завжди потребує виявлення особливостей життя, характера хворого з їх подальшої корекції.


КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК


У відділення терапії була госпіталізована жінка 68 років, яка тривалий час страждала запорами. Спорожнення кишечника без проносних засобів досягти було практично неможливо. Нами була проведена бесіда зі спробою пошуку причин виникнення запорів, в результаті чого виявилося, що, будучи дівчинкою, під час Великої Вітчизняної війни, пацієнтка кілька тижнів жила в "теплушке" (вагоні для перевезення до Німеччини радянських громадян). Там вона не мала можливості ходити в туалет, а поодинокі спроби вийти "в кущі" здійснювалися під наглядом фашистських солдатів, під дулом автомата. "З тих пір, - згадувала жінка, - я завжди боюся, коли потрібно оговтатися. Завжди бачу їх (фашистські) особи, чую їх крики " Schell! Schnell!"Ось і весь туалет"

Made on
Tilda